Publicystyka

Rozpacz w obozie opozycji po decyzji Tuska. “Przywódca odszedł!”

Wczorajsze oświadczenie Donalda Tuska ws. wyborów prezydenckich zszokowało niemalże cały obóz totalnej opozycji. Wielu z nich nie kryje swojego rozczarowania rezygnacją szefa Rady Europejskiej w walce o fotel prezydenta RP.

Po głębokim namyśle podjąłem decyzję, że nie będę kandydował – powiedział wczoraj były premier.

Jego wypowiedź okazała się być ogromnym ciosem dla obozu opozycji, który bardzo liczył na start polityka w wyborach prezydenckich. W mediach społecznościowych zaczęły od razu płynąć żale oraz pretensje pod adresem byłego lidera Platformy Obywatelskiej. Łzy wyltewałą m. in. Maria Nurowska, która nie kryje się ze swoją niechęcią do Prawa i Sprawiedliwości: “Przywódca odszedł! Mieliście chamy złoty róg. Za pół roku, za rok ostatnie się wam jedno sznur” – czytamy w jej wpisie.


Jednak nie tylko dla niej decyzja Tuska okazała się rozczarowująca. Również popularni dziennikarze, Hanna i Tomasz Lisowie wyrazili swój smutek z tego powodu. W poście dziennikarki możemy przeczytać m.in. że “Tusk stchórzył”. Z kolei naczelny “Newsweeka” napisał: “A tak generalnie, to niezależnie od ocen kontekstu, motywów i skutków – szkoda”.

Źródło: Twitter/ Do Rzeczy Autor: JD
Fot.

Ankieta

Zakaz handlu w niedzielę to Twoim zdaniem:

Ładowanie ... Ładowanie ...

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij