Świat

Włochy: 70 aresztowanych w Piemoncie w operacji przeciwko mafii z Kalabrii

70 osób aresztowano we wtorek we Włoszech podczas wielkiej operacji karabinierów w pięciu miastach, w tym w Turynie przeciwko mafii z Kalabrii. To kolejne śledztwo potwierdziło, że zapuściła ona korzenie na północy, prowadząc masowy proceder handlu narkotykami.

400 karabinierów ze stolicy Piemontu dokonało aresztowań wśród członków dwóch klanów kalabryjskiej mafii, ‘ndragnghety-Agresta i Assisi, uważanych za najpotężniejsze gangi handlarzy i przemytników narkotyków między Włochami i Ameryką Południową. Zatrzymanym postawiono zarzuty przynależności do mafii i przemytu narkotyków. Ponadto sześć osób usłyszało zarzuty prania pieniędzy.

Seria aresztowań to rezultat dochodzenia, wszczętego po złożeniu zeznań przez współpracującego z wymiarem sprawiedliwości byłego mafijnego bossa Domenico Agrestę, który wspiął się na szczyty hierarchii ‘ndranghety w wieku 29 lat. Współpracę podjął w więzieniu, gdzie od 2016 roku odbywa karę 30 lat pozbawienia wolnosci za zabójstwo.

Podczas wtorkowej operacji karabinierzy skonfiskowali nieruchomości aresztowanych, ich konta bankowe oraz narkotyki.

 

Źródło: PAP Autor: JB
Fot.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij