Rozrywka

Piękne słowa! To na podstawie jej historii oparto film “Nieplanowane”. Zobacz, co znana działaczka pro-life sądzi o Polsce

Film “Nieplanowane”, oparty na wspomnieniach Abby Johnson, podbija aktualnie polskie kina. Aktywistka pro-life, która przez 8 lat pracowała w klinice aborcyjnej w Stanach Zjednoczonych, powiedziała w rozmowie z TVP, że uważa Polskę za “ostoję Kościoła Katolickiego” i pragnie, “aby nasz kraj zawsze pozostawał silny”.

– Na całym świecie ludzie potrzebują teraz silnej Polski – mówiła Johnson w rozmowie z TVP.  – Kiedy ludzie myślą o Kościele Katolickim do głowy przychodzą: Watykan, Rzym. Ale dla wielu z nas Kościół Katolicki kojarzy się z Polską, z pięknem polskiego Kościoła. – Polska musi pozostać silna – apelowała kobieta. – Polacy muszą dawać świadectwo wiary na każdym kroku, aby sprawić, by nasz Kościół znów był pełny Boga.

W programie “Warto Rozmawiać”, w którym odtworzono rozmowę z Abby Johnson, jednym z gości był Maciej Bodasiński, reżyser, scenarzysta i producent filmowy. Bodasiński przyznał w rozmowie z redaktorem Janem Pospieszalskim, że film „Nieplanowane” niesie ważne przesłanie dla Polski, by o temacie aborcji i ochrony życia poczętego mówić w inny sposób.

– Nie przez oskarżanie, nie przez nazywanie kobiet morderczyniami, ale przez rozmowę, modlitwę, język miłości. To przynosi konkretne owoce – podkreślił filmowiec.

Źródło: Twitter Autor: JD
Fot. Flickr

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij