Gospodarka

Producent maszynek do golenia zachęca kobiety do zapuszczania wąsów

W USA rozpoczął się Movember. Z tej okazji producent maszynek do golenia dla kobiet Billie zachęca swoje klientki do zapuszczania wąsów.

Movember to coroczna akcja społecznościowa, która odbywa się w USA i w kilku innych państwach. Jej nazwa stanowi połączenie słów „Moustache” (ang. wąs) i „November” (ang. listopad). W trakcie jej trwania mężczyźni są zachęcani do zapuszczania wąsów. Ma to zwrócić uwagę na problemy zdrowotne, które dotykają mężczyzn, ze szczególnym uwzględnieniem raka prostaty, zachęcać ich do regularnych badań i dbania o własne zdrowie.

Wielu producentów przyborów do golenia włącza się w tą akcję licząc na to, że dzięki temu uzyskają dobry PR i reklamę.

Billie to relatywnie młoda firma sprzedająca maszynki do golenia i kosmetyki w coraz popularniejszym formacie prenumeraty, w którym do klientów co miesiąc wysyłane są nowe ostrza i kosmetyki. Właściciele firmy postanowili dołączyć do akcji Movember. Problem tylko w tym, że Billie produkuje wyłącznie produkty dla kobiet. Ale ten drobny szczegół im nie przeszkodził.

„Widzieliśmy jak mężczyźni w naszych życiach brali udział w Movember od lat. W tym roku zastanawialiśmy się, czy nie można by wykorzystać bardzo dobrych włosów na wardze w słusznym celu” – powiedziała współzałożycielka firmy Georgina Gooley – „Jesteśmy podekscytowane tym, że możemy normalizować wąsy wśród kobiet i pomóc zdobyć poparcie dla Movember poprzez udział w sprawie którą wszystkie jesteśmy w stanie poprzeć”.

Aby wypromować swój udział w akcji Billie nagrało nową reklamę, w której wzięły udział wąsate modelki. W jej trakcie pokazują różne sposoby radzenia sobie kobiet z owłosieniem twarzy, równocześnie deklarując, że koniec z tym. „Nasze włosy mają bardzo ważne oświadczenie” – słychać głos z offu – „Kobiety też mają wąsy”.

Znalezienie kobiet do udziału w tej reklamie nie było łatwe. Jak się okazuje większość agencji nie miała w swojej ofercie kobiet noszących wąsy. Jak informuje portal Huffington Post przedstawiciele firmy byli zmuszeni do szukania ich w mediach społecznościowych. Po nagraniu zorganizowali dla nich imprezę, na której uczestniczki mogły porozmawiać o swoich doświadczeniach związanych z noszeniem wąsów.

Nowa reklama Billie jest prawdopodobnie pierwszą, w której użyto wąsatych modelek. Firma ta jasno jednak deklaruje, że jest oparta na feministycznych ideałach i że – pomimo produkowania maszynek do golenia – nie ma zamiaru zmuszać kobiet do usuwania owłosienia z ciała. W połowie zeszłego roku opublikowali reklamę na której modelki prezentowały nieogolone pachy. Rok później w kolejnej pokazano na ekranach owłosienie łonowe.

Źródło: Independent Autor: WM
Fot. Youtube

Ankieta

Zakaz handlu w niedzielę to Twoim zdaniem:

Ładowanie ... Ładowanie ...

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij