Rozrywka

Feministkom się to nie spodoba! Naukowcy udowodnili, że mężczyźni są zabawniejsi od kobiet

Popularny stereotyp mówi, że mężczyźni są przeciętnie zabawniejsi od kobiet. Brytyjskim i amerykańskim naukowcom udało się dowieźć, że to prawda.

Badacze z Uniwersytetu Aberystwyth w Walii oraz z Uniwersytetu Karoliny Północnej przebadali ok. 5 tysięcy osób obu płci. Przed uczestnikami testu postawiono zadania związane z poczuciem humoru, jak na przykład opatrzenie kreskówki zabawnym podpisem. Następnie ich prace trafiły do niezależnego jury, które oceniało ich zabawność nie wiedząc, czy autor jest mężczyzną czy kobietą.

Kierownik badań, dr Gil Greenglos stwierdził, że celem tego badania było sprawdzenie, czy obiegowa opinia o tym, że mężczyźni są lepsi w tworzeniu humorystycznych treści. Po analizie wyników okazało się, że ten stereotyp jest jak najbardziej prawdziwy – 63% mężczyzn jest zabawniejszych od przeciętnej kobiety.

Autorzy badania spekulują, że powodem tego jest dobór naturalny. Kobiety szukające partnera patrzą także na jego inteligencję, której poczucie humoru jest manifestacją. Zabawni mężczyźni mieli więc większą szansę na przekazanie dalej swoich genów. Kobiety z drugiej strony nie miały takiej potrzeby, gdyż mężczyźni w mniejszym stopniu zwracają uwagę na inteligencję potencjalnych partnerek.

Źródło: BBC Autor: WM
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij