Publicystyka

Uwaga na fake newsa o Magdalenie Ogórek

Dzisiaj w internecie pojawiła się informacja, że Magdalena Ogórek zostanie nowym szefem radiowej Trójki. Okazuje się, że to fake news.

Dzisiaj ogłoszono, że dotychczasowy szef Trójki Wiktor Świetlik złożył rezygnację. Portal Wirtualne Media informuje nieoficjalnie, że piastujący to stanowisko od 2017 roku publicysta podjął tą decyzję w związku ze sprawami osobistymi i nowymi planami zawodowymi. Niektórzy spekulują jednak, że prawdziwym powodem były coraz gorsze wyniki prowadzonej przez niego stacji. Kiedy objął to stanowisko Trójka miała 6,8 % rynku radiowego, ale w trzecim kwartale br. spadł on do 4,6%, co jest najgorszym wynikiem od 2002 roku.

W internecie, szczególnie na Twitterze, pojawiła się informacja, że zastąpi go Magdalena Ogórek. Była kandydatka SLD na prezydenta dzisiaj jest najbardziej znana z pracy w Telewizji Polskiej, więc wiele osób w nią uwierzyło i błyskawicznie rozprzestrzeniła się. Podał ją dalej nawet znany dziennikarz Konrad Piasecki.

Okazuje się jednak, że jest to tzw. fake news. Twitterowe konto, które jako pierwsze o tym napisało, jest na pierwszy rzut oka nie do odróżnienia od oficjalnego konta Polskiej Agencji Prasowej. Jedyną różnicą jest wielka litera w nazwie: prawdziwe konto PAPu nazywa się @PAPinformacje, podczas gdy to fałszywe nazywa się @PAPInformacje.

Jak informują Wirtualne Media, obowiązki szefa Trójki będzie pełnił w najbliższym czasie Tomasz Kowalczewski, który od maja 2017 jest zastępcą Świetlika.

Źródło: Wirtualne Media, Wprost Autor: wm
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij