Publicystyka

Internauci nie wytrzymali ze śmiechu. Tak przyszła posłanka Lewicy rozbawiła ich swoją próbą feminizacji języka

Po czterech latach nieobecności SLD wraca do polskiego parlamentu. Wraz z ugrupowaniem Czarzastego do niższej izby parlamentu dostali się także działacze Wiosny Biedronia oraz partii Razem. Lewicowi politycy jeszcze przed początkiem pierwszych obrad nowej kadencji polskiego parlamentu zapowiedzieli aktywną walkę o… respektowanie żeńskich końcówek w języku polskim. Dobitny przykład tej walki z językiem polskim dała Magda Biejat, działaczka partii “Razem”.

Posłanka-elekt Lewicy wczoraj ogłosiła na Twitterze, iż w poniedziałek wieczorem ma wziąć udział w programie “Minęła 20”. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby lewicowa działaczka nie napisała, iż będzie “gościnią” w programie TVP Info.

Internauci zgodnie zareagowali żartami na próbę usilnego wtrącenia żeńskiej końcówki w wyrazie “gość” ze strony Biejat. Feministka szybko zauważyła szyderstwa i przyznała, że popełniła błąd. Poprawiła wyrażenie “gościni” i napisała, że będzie “gością”.

Źródło: Twitter Autor: JD
Fot.

Polecane artykuły

0 0

Protesty w Libanie. Policja użyła gazu łzawiącego

0 0

Straż Graniczna zatrzymała nielegalnych imigrantów na Śląsku

1 15

Od dziś dodatkowe restrykcje koronawirusowe. Kontrole już trwają

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij