Sport

Chińska drużyna zdyskwalifikowana z Wojskowych Igrzysk Sportowych

W piątek na Światowych Wojskowych Igrzyskach Sportowych doszło do niecodziennego wypadku. Chińska drużyna w biegu na orientację została zdyskwalifikowana za oszustwo. 

Światowe Wojskowe Igrzyska Sportowe (WMG) są organizowane od 1995 roku. Są czymś w rodzaju olimpiady dla sił zbrojnych poszczególnych państw. Tegoroczna edycja rozgrywa się w chińskim Wuhan.

Bieg na orientację polega na tym, że biorąca w nim udział drużyna musi dotrzeć do mety korzystając tylko z kompasu i mapy, odnajdując po drodze szereg punktów orientacyjnych. Reprezentacji Chin poszło w niej bardzo dobrze – zdobyli pierwsze, drugie i czwarte miejsce w kategorii kobiet oraz drugie w kategorii mężczyzn.

Ich radość nie trwała jednak długo. Zawodnicy z innych państw – Rosji, Polski, Szwajcarii, Belgii, Francji i Austrii – złożyli bowiem oficjalny protest. Po jego przyjęciu rozpoczęło się oficjalne śledztwo, które poskutkowało dyskwalifikacją chińskich biegaczy.
Według oficjalnego komunikatu reprezentacja Chin dopuściła się „oszustw na szeroką skalę”. Odkryto bowiem, że nie tylko otrzymywali pomoc od podstawionych „widzów” ale także na terenie, na którym odbywał się wyścig, ustawiono specjalne punkty orientacyjne i skróty, o których tylko oni wiedzieli.

Chińska drużyna została również zdyskwalifikowana z udziału w wyścigu na średni dystans i ze sztafety. Prawdopodobnie zostaną wobec nich wyciągnięte dalsze sankcje.

Źródło: Time.com Autor: WM
Fot. Youtube

Ankieta

Zakaz handlu w niedzielę to Twoim zdaniem:

Ładowanie ... Ładowanie ...

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij