Publicystyka

Poseł Nowoczesnej odkrywa karty: “Księża są szkodnikami”

– Księżą są szkodnikami, których należy wyprowadzić ze szkół – mówił w programie „Minęła 8” Krzysztof Mieszkowski, poseł Koalicji Obywatelskiej. W rozmowie na antenie TVP Info przyznał, że chciałby, żeby religia wróciła do salek katechetycznych tak, jak “za komuny”. 

Gorąca dyskusja wywiązała się w studio TVP Info, gdzie spierali się przedstawiciele różnych partii politycznych. Księży i obecności religii w szkołach bronił Adam Andruszkiewicz, wiceminister cyfryzacji, który odniósł się później do spięcia w studio na Twitterze:

– Poseł Mieszkowski (KO) wspaniale odkrył dziś karty. Kiedy atakował księży i religię w szkołach, zapytałem go wprost: Czy chce, aby z religią w szkołach było jak za komuny?! Odparł śmiało: „Tak, jak za komuny”! I szybko nazwał też księży „szkodnikami” – oto ich język! Proszę o RT! — napisał polityk.

Mieszkowski przyznał, że “księży wyprowadzić ze szkół dlatego, że są po prostu szkodnikami”, na co bardzo ostro zareagował m. in. prowadzący audycję red. K. Świątek. – Szkodnikami są księża, in gremio? – dopytywał. – Tak – odpowiedział Mieszkowski. Dziennikarz nie zostawił słów polityka bez komentarza:

– Panie pośle, jak pan może wygłaszać tego typu generalizacje? Pan zawsze był zwolennikiem tego, żeby mówić o indywidualnej odpowiedzialności ludzi, ja mogę panu pokazać dziesiątki wspaniałych kapłanów począwszy od okresu komunistycznego, po współczesność (.).. a pan in gremio powiedział, że księża to szkodnicy. Panie pośle, ja pana miałem za człowieka wysokiej kultury – powiedział.

Pomimo krytyki Mieszkowski jeszcze raz powtórzył swoją tezę: – Proszę z tego nie rezygnować, ale ja uważam, że księża, którzy dzisiaj wykładają w szkołach powinni być ze szkół wyprowadzeni.

Źródło: Stefczyk.info Autor: red.
Fot. TVP

Polecane artykuły

0 0

Protesty w Libanie. Policja użyła gazu łzawiącego

0 0

Straż Graniczna zatrzymała nielegalnych imigrantów na Śląsku

1 15

Od dziś dodatkowe restrykcje koronawirusowe. Kontrole już trwają

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij