Kraj

Tak Polacy ocenili pierwszy rok prezydentury Trzaskowskiego. Polityk nie będzie zadowolony z tej oceny

“Gazeta Wyborcza” na swojej stronie opublikowała podsumowanie pierwszego roku prezydentury Rafała Trzaskowskiego w Warszawie. Pod koniec materiału została umieszczona sonda, gdzie czytelnicy mogli wystawić ocenę włodarzowi stolicy. Wynik jest dość jednoznaczny.

W podsumowaniu zostały zestawione zarówno dokonania polityka Koalicji Obywatelskiej, jak i potknięcia podczas sprawowania rządów w stolicy. Wśród nich pojawiały się najgłośniejsze sprawy, jakie miały miejsce w Warszawie w ciągu minionego roku – podpisanie Deklaracji LGBT+, awaria oczyszczalni ścieków Czajka, patronaty nad marszami równości czy sprawa śmierci kóz z wysepki nad Wisłą.

To co jednak najbardziej przykuło uwagę internautów to sonda, która została umieszczona pod samym artykułem. Czytelnicy “Wyborczej” mogli w niej wystawić ocenę pierwszego roku rządów Rafała Trzaskowskiego w Warszawie, operując nomenklaturą szkolną od oceny niedostatecznej (1) do celującej (6). Internauci okazali się surowymi belframi, którzy w zdecydowanej większości (ponad połowa głosujących), uznali, że Rafał Trzaskowski zasługuje na najniższą możliwą ocenę. Druga najchętniej wystawiana nota czyli bardzo dobra (5) nie przekracza nawet progu 20%.

Choć to tylko internetowa sonda prezydent stolicy nie ma powodu do uśmiechów, gdyż nawet na stronie “Gazety Wyborczej”, która przez sporą część osób uznawana jest jako bardziej przychylna obozowi opozycji, Rafał Trzaskowski otrzymuje przysłowiową “pałę” za pierwszy rok rządów od Polaków, w tym także mieszkańców Warszawy. To nie wróży dobrze na przyszłość politykowi, gdyż o poprawę oceny może być mu niezwykle ciężko.

Źródło: Do Rzeczy Autor: JD
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij