Świat

Szokujące znalezisko policji. Kilkadziesiąt ciał w ciężarówce

Brytyjska policja sprawdziła ciężarówkę porzuconą na jednym z parkingów. W jej naczepie odkryli dziesiątki zwłok.

Ok. 1:40 w nocy z wtorku na środę policja z Essex otrzymała zgłoszenie, że na parkingu parku industrialnego Waterglade w miejscowości Grays stoi podejrzana ciężarówka. Na chwilę obecną nie wiadomo co dokładnie wzbudziło podejrzenia osoby, która je złożyła, ale na miejsce wysłano patrol .

Kiedy policjanci otwarli naczepę czekał ich szokujący widok. Znaleźli w niej dziesiątki zwłok. Później doliczono się 39 ciał, z których jedno należało do nastolatka.

Na razie niewiele więcej wiadomo. Policja w chwili obecnej próbuje dokonać ich identyfikacji. Ujawniono, że ciężarówka była zarejestrowana w Bułgarii i dotarła do UK 19 października przez port w Holyhead – drugi największy port promowy w UK, łączący ją z Irlandią.

Policja dokonała również aresztowania kierowcy ciężarówki, 25-letniego mieszkańca Irlandii Północnej. Policja ujawniła, że podejrzewa go o związek z tym tragicznym znaleziskiem i ma zamiar go przesłuchać, nie chce jednak spekulować w temacie tego, co właściwie zaszło. Niektórzy komentatorzy podejrzewają, że doszło do próby szmuglu nielegalnych imigrantów, którzy udusili się w jego trakcie z braku powietrza, ale na razie nikt tego oficjalnie nie potwierdził.

Źródło: Newsweek.com Autor: WM
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij