Świat

Mężczyzna, który bronił syna przed zmianą płci, przegrał w sądzie

Zakończyła się sprawa mężczyzny, który próbował ocalić swojego 7-letniego syna przed operacją zmiany płci, której chce dokonać jego była żona. Stracił prawa do opieki nad dzieckiem.

Była żona Jeffreya Youngera, Anne Georgulas, parę lat temu uznała, że ich syn James, który obecnie ma 7 lat, jest tak naprawdę dziewczynką. Zaczęła zwracać się do niego jak do córki, zmieniła jego imię na kobiece zapisując go do przedszkola i kazała mu się ubierać w spódnice. Uzyskała też opinię terapeuty aby dokonać chemicznej kastracji i rozpocząć terapię hormonalną, która docelowo ma pomóc mu zmienić płeć.

Jej były mąż, z którym po rozwodzie miała łączoną opiekę, uznał, że to brednie. Jego zdaniem kobieta wszystko sobie wymyśliła. Jego zdaniem chłopiec zachowuje się w towarzystwie matki jak dziewczynka gdyż boi się utraty jej miłości, a kiedy to on się nim opiekuje nie wykazuje żadnych oznak dysforii płciowej i zachowuje się jak typowy siedmioletni chłopiec. Mężczyzna rozpoczął więc wieloletnią walkę sądową o powstrzymanie jego matki przed niebezpieczną i nieodwracalną operacją.

Sprawa znalazła swój smutny finał w poniedziałek. Younger, który walczył ze swoją byłą żoną o wyłączne prawo opieki nad Jamesem i jego bratem bliźniakiem, zażądał procesu przed ławą przysięgłych. Ta jednak zadecydowała – stosunkiem głosów 11 do 1 – że prawo do wyłącznej opieki nad dziećmi zostanie przyznane Georgulas, przez co nic nie stanie jej już na przeszkodzie do dokonania operacji.

Ostateczny wyrok zostanie wydany dzisiaj późnym wieczorem czasu polskiego. Teoretycznie sędzia może nie zgodzić się z ławą przysięgłych jeśli uzna, że ich werdykt był rażąco sprzeczny z materiałami dowodowymi, ale mało kto liczy, że tak się stanie. Na razie nie wiadomo czy ojciec Jamesa będzie odwoływał się dalej.

Sprawa wzbudziła ogromne oburzenie Amerykanów. Hasztag #ProtectJamesYounger trafił na pierwsze miejsce listy trendów na Twitterze w USA. Tysiące osób oskarżają kobietę o okrucieństwo wobec własnego syna oraz sąd o to, że na to pozwolił. „To bardzo przerażająca sprawa! 7-letni chłopiec zostanie zamieniony na dziewczynkę” – skomentował Obianuju Ekeocha z organizacji Culture of Life Africa – „Jak daleko zajdzie to samobójcze szaleństwo w zachodniej cywilizacji?”.

Źródło: Townhall, Life Site News Autor: WM
Fot.

Ankieta

Zakaz handlu w niedzielę to Twoim zdaniem:

Ładowanie ... Ładowanie ...

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij