Kraj

Marsz Niepodległości 2019. Prezydent Andrzej Duda zdecydował ws. swojego udziału

Przed tegorocznym Marszem Niepodległości często padały pytania, czy również w tym roku prezydent Andrzej Duda stanie na jego czele. Wątpliwości rozwiał rzecznik głowy państwa Błażej Spychalski.

Prezydent szedł na czele marszu w zeszłym roku dlatego, że tamten marsz był absolutnie wyjątkowy. To był marsz zorganizowany na stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości. To był marsz, który miał charakter państwowy. W tym roku, z tego co wiem, tak nie będzie – mówił w telewizji WP polityk PiS.

Spychalski odparł, iż nie zna ostatecznej decyzji Andrzeja Dudy odnośnie jego uczestnictwa 11 listopada w Marszu Niepodległości.

Tegoroczny przemarsz organizowany przez środowiska narodowe z okazji odzyskania przez Polskę niepodległości 101 lat temu przejdzie w Warszawie pod hasłem “Miej w opiece naród cały”. Jest to nawiązanie do fragmentu pochodzącego z pieśni maryjnej pt. “Z dawna Polski Tyś Królową”.

Źródło: Do Rzeczy/ WP Autor: JD
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij