Publicystyka

Dulkiewicz zarzuciła premierowi hipokryzję w sprawie syna Beaty Szydło

Premier Mateusz Morawiecki poprosił o zaprzestanie ataków na syna byłej premier Beaty Szydło. W odpowiedzi prezydent Gdańska zarzuciła mu hipokryzję.

Jakiś czas temu wyszło na jaw, że syn Beaty Szydło Tymoteusz po dwóch latach kapłaństwa został przeniesiony do nowej parafii w Oświęcimiu. Miał w niej zacząć odprawiać mszę we wrześniu, ale wcześniej poprosił o bezterminowy urlop.
W sieci, zwłaszcza po umownej stronie opozycji, zawrzało od plotek. Internauci sugerowali, że ks. Tymoteusz całkowicie zrezygnował z kapłaństwa i że wkrótce zostanie ojcem. Niektórzy sugerowali nawet pedofilię – pojawiły się „informacje”, że zapłodnił niepełnoletnią dziewczynę. Część mediów podjęła ten temat.

Działalność mediów sprawiła, że głos zabrał jego adwokat, Maciej Zaborowski. „Całkowicie nieprawdziwe oraz zniesławiające są pojawiające się ostatnio w przestrzeni publicznej plotki dotyczące rzekomej przyczyny urlopu księdza Tymoteusza Szydło. W szczególności całkowicie nieprawdziwa jest informacja, że ksiądz Tymoteusz został ojcem” – napisał – „Dodać należy, że powód urlopu ma charakter prywatny i nie będzie komentowany publicznie. Wyrażamy głęboką nadzieję, że zostanie to uszanowane”. Ogłosił również, że osoby dalej rozpowszechniające tego fake-newsa muszą się liczyć z procesami sądowymi.

Do sprawy na Twitterze odniósł się premier Mateusz Morawiecki. „Ataki na Beatę Szydło i jej najbliższych są haniebne i absolutnie niedopuszczalne. Rodzina jest i pozostanie w Polsce świętością” – napisał – „Dlatego wykorzystywanie jej do walki politycznej budzi odrazę. Wierzę, że autorzy tych fake newsów i manipulacji poniosą konsekwencję”.

Prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz postanowiła zareagować. „Panie Premierze Morawiecki, cieszę się, że od dziś każda polska rodzina jest świętością dla Pana, Pana formacji politycznej i podległych Wam mediów” – napisała – „Dziękuję w imieniu rodzin Magdy Adamowicz, Adama Bodnara, Krzysztofa Brejzy, Rzeplińskich, Donalda Tuska i wielu innych”.

Internauci szybko uświadomili ją dlaczego się myli:

 

 

Źródło: Gazeta Krakowska, Twitter Autor: WM
Fot.

Ankieta

Zakaz handlu w niedzielę to Twoim zdaniem:

Ładowanie ... Ładowanie ...

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij