Gospodarka

Kłótnia w rodzinie? Feministki grożą bojkotem producentowi podpasek za poparcie dla gender

Procter&Gamble postanowił pójść na rękę aktywistom gender. Teraz feministki grożą mu bojkotem.

Jakiś czas temu P&G był ostro krytykowany przez środowiska gender. Poszło o jeden z najpopularniejszych produktów firmy, podpaski Always. Środowiska gender oburzył fakt, że na ich opakowaniach znalazł się symbol Wenus – kółko z umieszczonym na dole krzyżem, uznawane za symbol kobiecości. Aktywiści zwracali uwagę, że dyskryminuje to osoby transpłciowe, które nie czują się kobietami ale nadal muszą korzystać z kobiecych produktów higienicznych.

Firma postanowiła ugiąć się pod presją gender i ogłosił, że zaprzestanie drukowania symbolu Wenus na swoich produktach. Jeżeli marketingowcy firmy myśleli, że w ten sposób uda im się uniknąć skandalu, to czekało ich srogie rozczarowanie.
Jak się bowiem okazało decyzja o wprowadzeniu neutralnych płciowo opakowań wywołała furię środowisk feministycznych. Te twierdzą bowiem, że decyzja P&G to dyskryminacja kobiet. Feministki otwarcie piszą, że to atak na kobiecość i że mężczyźni nie mogą dostawać okresów. Nawołują również do bojkotu Always.

Wiele aktywistek twierdzi, że usunięcie symbolu kobiecości z opakowań podpasek to otwarty atak na kobiecą tożsamość. „Usunięcie tego symbolu z opakowań podpasek to w zasadzie zaprzeczenie istnienia kobiet” – powiedziała Daily Mail znana feministka Julie Bindel – „Zmierzamy w stronę eliminacji kobiecej biologii. Symbol kobiecości był używany przez feministki od dekad. To zwykłe tchórzostwo i sygnalizowanie wartości przez wielkie korporacje, które kapitulują przed gender”.

Źródło: Daily Mail Autor: WM
Fot.

Ankieta

Zakaz handlu w niedzielę to Twoim zdaniem:

Ładowanie ... Ładowanie ...

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij