Publicystyka

Działania Schetyny rozbawiły internautów. Ziemkiewicz kpi z szefa PO-KO

Lider Koalicji Obywatelskiej Grzegorz Schetyna ogłosił podczas konferencji prasowej, że jego ugrupowanie składa protesty wyborcze odnośnie wyników w kilku okręgach, choć jednocześnie grzmiał, iż podobne działania ze strony PiS są “zagrożeniem dla demokracji”. Działania przewodniczącego największej opozycyjnej partii wyśmiał na Twitterze Rafał Ziemkiewicz.

Prawo i Sprawiedliwość domaga się ponownego przeliczenia głosów w sześciu okręgach senackich: 12 (Toruń), 75 (Katowice), 92 (Konin), 95 i 96 (Kalisz) oraz 100 (Katowice). Takie działania ze strony partii rządzącej nie spodobały się politykom KO, którzy nie szczędzili słów krytyki pod adresem PiS-u. W odpowiedzi zdecydowali się na… zrobienie dokładnie tego samego. Grzegorz Schetyna na wtorkowej konferencji prasowej poinformował, że jego ugrupowanie również złoży protesty wyborcze. Co więcej zamierzają wystąpić także do Komisji Weneckiej oraz Rady Europy domagając się “zagranicznego nadzoru” nad procesem ponownego liczenia głosów.

Co ciekawe podczas tej samej konferencji Grzegorz Schetyna skrytykował działania PiS-u, podkreślając iż są one “zagrożeniem dla demokracji”.  Brak logiki oraz hipokryzja – to najczęściej stawiane zarzuty przez internautów na temat słów lidera PO-KO. Do całej sprawy odniósł się także prawicowy publicysta Rafał Ziemkiewicz, który wyśmiał działania przewodniczącego PO.

-Potępiam i robię to samo. Cały Schetyna, cały on – czytamy w jego wpisie.

Źródło: Twitter/ Do Rzeczy Autor: JD
Fot.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij