Publicystyka

“Popiełuszko nie zginął za wiarę”. Skandaliczny występ Senyszyn

Joanna Senyszyn została zaproszona przez TVP Info do programu Magdaleny Ogórek. W jego trakcie stwierdziła, że śmierć księdza Popiełuszki była wygodna także dla kościoła.

Senyszyn była jednym z gości programu Minęła 20. W jego trakcie stwierdziła, że działalność księdza Popiełuszki była niewygodna nie tylko dla władz ale także dla kościoła. Jej zdaniem Popiełuszko, uznany za męczennika kościoła, nie został zamordowany za wiarę a właśnie za działalność polityczną i za to, że przeszkadzał w porozumieniu między komunistycznymi władzami i kościołem.

Senyszyn odniosła się również do tego, że ksiądz Popiełuszko został przez kościół beatyfikowany. „Kościół sam sobie decyduje kto jest świętym” – powiedziała – „Kościół kieruje się własną polityką, ustanawiając świętych. Zresztą wielu z nich nie zasługuje wcale na świętość jak chociażby Matka Teresa z Kalkuty”.

„Myślałem, że dzisiejsze spotkanie przebiegnie bez sporów ideologicznych” – stwierdził w odpowiedzi drugi uczestnik spotkania, poseł PiS Wojciech Skurkiewicz – „Ksiądz Popiełuszko mówił, że należy zło dobrem zwyciężać, a pani tego po 35 latach nie rozumie”.

Zaproszenie do programu w rocznicę męczeńskiej śmierci księdza Popiełuszki znanej z niechęci do kościoła posłanki SLD i jej skandaliczne słowa sprawiły, że na TVP Info spadła fala krytyki:

 

 

 

Źródło: TVP Info, Twitter Autor: WM
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij