Kraj

Autokar z polskimi turystami miał wypadek w Egipcie

Autokar wiozący polskich turystów miał wypadek w Egipcie. Są ranni.

Do wypadku doszło w miejscowości Marsa Alam nad Morzem Czerwonym, w południowo-wschodniej części Egiptu. W należący do biura podróży TUI autokar wiozący 16 polskich turystów z lotniska do hotelu uderzyła jadąca z dużą prędkością ciężarówka. Kierowca autokaru próbował w ostatniej chwili uciec na prawy pas aby uniknąć kolizji ale było już za późno i skrzynia ładunkowa ciężarówki zaczepiła o tył autokaru.

Według TVP Info to właśnie pasażerowie znajdujący się w tej części pojazdu zostali najbardziej poszkodowani. Pozostali udzielili im pierwszej pomocy do czasu przyjazdu karetek, z których pierwsza pojawiła się na miejscu po ok. pół godziny. Cztery osoby zostały przewiezione do szpitali.

Jeden z turystów, który trafił do szpitala w Hurghadzie, już wczoraj przeszedł operację. Drugi z turystów ma ją przejść dzisiaj w szpitali w Marsa Alam. Jeden z poszkodowanych został już zwolniony i wrócił do hotelu.

Rzeczniczka MSZ Ewa Suwara powiedziała agencji PAP, że stan zdrowia uczestników wypadku – trzech mężczyzn i kobiety – jest niezagrażający życiu. Służba konsularna w Egipcie jest już w kontakcie z rezydentem biura podróży, policją i lekarzami. Miejscowe władze ustalają okoliczności wypadku.

Źródło: TVP Info, PAP Autor: WM
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij