Kraj

Będą zmiany w rządzie. Dziennikarze dotarli do nazwisk

PiS jeszcze przed wyborami zapowiadało, że w rządzie zajdą zmiany. Dziennikarzom Naszego Dziennika udało się dotrzeć do konkretów.

Według informacji Naszego Dziennika zmiany będą większe niż tylko personalne. PiS ma na przykład zamiar dokonać reorganizacji resortów gospodarczych. Utworzony na jej skutek duży resort miałaby objąć dotychczasowa minister przedsiębiorczości i technologi Jadwiga Emilewicz z ugrupowania Jarosława Gowina.

Według ND rozważane jest także utworzenie nowego resortu którego obowiązkiem byłby nadzór nad Spółkami Skarbu Państwa. Wcześniej zajmowało się tym Ministerstwo Skarbu Państwa, ale to zostało zlikwidowane z końcem 2016 roku. Po likwidacji nadzór nad SSP spadł na poszczególne resorty i premiera. Nie wiadomo na razie, czy nowy resort będzie po prostu reaktywacją poprzedniego ministerstwa czy czymś nowym, ale ND ujawnia, że obejmie go Jacek Sasin.

Marcin Horała, dotychczasowy szef sejmowej komisji ds. VAT, miałby w nowym rządzie zająć się infrastrukturą. Swoje dotychczasowe stanowiska zachowają m.in. minister finansów Jerzy Kwieciński i minister zdrowia Łukasz Szumowski.

Źródło: Nasz Dziennik Autor: WM
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij