Kraj

Trudne dni Schetyny. Większość wyborców chce, aby odszedł

Po porażce w ostatnich wyborach członkowie PO otwarcie wzywają Grzegorza Schetynę do rezygnacji z przywództwa w partii. Jak się okazuje chce tego także przytłaczająca część wyborców.

WP zleciła panelowi Ariadna przeprowadzenie badania dotyczącego tego, jak postrzegany jest Schetyna na stanowisku lidera partii. Okazało się, że ponad połowa respondentów – 55% – uważa, że powinien złożyć dymisję. Przeciwnego zdania jest zaledwie 8%, a pozostali nie mają wyrobionej opinii na ten temat.

Jeszcze gorzej poparcie dla niego wygląda jeżeli weźmie się pod uwagę poparcie wśród wyborców KO. Tutaj aż 67% uważa, że Schetyna powinien złożyć dymisję.

Wśród możliwych następców prowadzi Małgorzata Kidawa-Błońska, którą na stanowisku lidera chciałoby zobaczyć 29% respondentów. Znacznie mniej głosów otrzymali Donald Tusk – 13% – i Borys Budka – 12%. Stawkę zamykają Rafał Trzaskowski, wskazany przez 9% respondentów i Krzysztof Brejza, którego poparło 3%. 34% uważa, że żaden z wymienionych polityków się nie nadaje się na to stanowisko.

Po zawężeniu do elektoratu do wyborców KO kolejność jest niemal taka sama, ze znaczącą przewagą Kidawy-Błońskiej (34%) i Tuskiem i Budką ex equo na drugim miejscu z wynikiem 19%. Kolejny na liście jest Trzaskowski z 16% a zamyka ją Brejza z 6%. Zaledwie 7% wyborców KO uważa, że szefem PO powinien zostać ktoś inny.

Źródło: PAP Autor: WM
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij