Świat

Rozbił się samolot z szkolną drużyną sportową na pokładzie

Samolot komunikacji lokalnej rozbił się na Alasce. Na jego pokładzie znajdowała się szkolna drużyna pływacka.

Dwusilnikowy turbośmigłowy SAAB-Scania 2000 należący do lokalnej linii lotniczej Penisula Airways leciał z Anchorage do Dutch Harbor. Na jego pokładzie znajdowało się 39 pasażerów, w tym szkolna drużyna pływacka ze szkoły w Cordovie i ich opiekuni, oraz trzech członków załogi. Podczas lądowania w Dutch Harbor maszyna z nieznanych na razie powodów wypadła z pasa startowego i rozbiła się za lotniskiem, w pobliżu wody. Zamieszczone w mediach społecznościowych zdjęcia z wypadku pokazują, że nos rozbitej maszyny wisi poza skalistym nadbrzeżem, więc pasażerowie mogą mówić o szczęściu w nieszczęściu – gdyby maszyna wpadła do wody liczba ofiar zapewne byłaby znacznie większa.

Na szczęście nikt nie zginął w trakcie tego wypadku. Według oświadczenia Penisula Airways dwanaście osób zostało jednak rannych, z czego dwie są w poważnym stanie. Przedstawiciel szkoły ogłosił, że cała drużyna i jej opiekunowie wyszli z wypadku bez szwanku.

Przyczyny wypadku są na razie nieznane, wyjaśni je dopiero śledztwo. Mieszkańcy podejrzewają, że z wypadkiem mogły mieć związek niezwykle silne wiatry, które od kilku dni wieją w ich mieście.

Źródło: CNN Autor: WM
Fot. ISORauscht, CC BY-SA 4.0

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij