Kraj

“Kolejny międzynarodowy sukces”. Polska została wybrana do Rady Praw Człowieka ONZ

– Kolejny międzynarodowy sukces Polski – ocenił szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski, odnosząc się do wyboru Polski do Rady Praw Człowieka ONZ. Dziękuję polskim dyplomatom, którzy razem z prezydentem zabiegali o ten wybór, znów pokazaliśmy, że jesteśmy skuteczni – dodał.

Rada Praw Człowieka odpowiada za promowanie i ochronę praw człowieka na całym świecie. Jest organem działającym w ramach systemu Narodów Zjednoczonych. Tworzy ją 47 państw, których przedstawiciele pracują  przez cały rok w Biurze ONZ w Genewie.

Polska została wybrana do Rady Praw Człowieka ONZ w czwartek. Będzie w niej zasiadać przez 2 lata  od 1 stycznia 2020 roku. Zgromadzenie Ogólne ONZ wybrało w tajnym głosowaniu także 13 innych nowych członków Rady.

“Kolejny międzynarodowy sukces Polski! Polska wybrana do Rady Praw Człowieka ONZ .Po pracach w Radzie Bezpieczeństwa ONZ, rozpoczniemy nowe zadania. Dziękuję polskim dyplomatom, którzy razem z Prezydentem RP zabiegali o ten wybór. Znów pokazaliśmy że jesteśmy skuteczni!” – napisał na Twitterze Szczerski.

 

Źródło: PAP Autor: JB
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij