Kraj

Chcą, aby JPII został patronem Europy

Ruch Europa Christi chce, aby św. Jan Paweł II został patronem Europy. Stworzyli w tym celu petycję.

Patroni Europy to bardzo ekskluzywne grono świętych. Pierwszym został święty Benedykt z Nursji, ogłosił go papież Paweł VI podczas soboru watykańskiego II. Decyzją JP II dołączyli do niego św. Cyryl i św. Metody w 1980 oraz św. Katarzyna Sieneńska, Brygida Szwedzka i Edyta Stein (Teresa Benedykta od Krzyża) w 1999r.

Nasz Dziennik informuje, że ruch Europa Christi chce, aby sam św. JP II dołączył do tego grona. „Jan Paweł II jest wspaniałym kandydatem na patrona Europy” – powiedział moderator Ruchu, ks. infułat Ireneusz Skubiś – „to człowiek wielkiej kultury, wielkiego zamyślenia, mistyk ale i wizjoner”.

Ruch chce także, aby JP II został ogłoszony doktorem kościoła. Tytuł ten jest nadawany tym świętym, którzy „wnieśli znaczący wkład w pogłębienie zrozumienia misterium Boga i wydatnie powiększyli bogactwo doświadczenia chrześcijańskiego”.

Chcąc przekonać do tego Kościół przedstawiciele ruchu stworzyli specjalną petycję, którą podpisało już kilkadziesiąt tysięcy osób. Liczą na współpracę Kościoła w tej sprawie. „Gdyby do tej akcji włączył się Episkopat i duchowieństwo, to tych podpisów powinno być kilka milionów” – podkreślił ks. Skubiś.

Petycję można podpisać tutaj: http://www.myslacojczyzna.pl/aby-jan-pawel-ii-zostal-patronem-europy-petycja

Źródło: PAP Autor: WM
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij