Kraj

Antykatolickiego profesora UW czeka dyscyplinarka. Interweniowało Ordo Iuris

Zajmujący się socjologią queer profesor UW Jacek Kochanowski w wulgarny sposób zaatakował 15-letniego chłopca który z krzyżem w ręku stanął na drodze parady równości w Płocku. Interweniowało Ordo Iuris i teraz czeka go dyscyplinarka.

Na początku sierpnia w Płocku miał miejsce I Marsz Równości. Wśród licznych kontrmanifestantów znalazł się 15-letni Jakub Baryła, który z krzyżem w ręku próbował zatrzymać pochód LGBT i został usunięty z drogi przez policję.

Działanie Baryły nie spodobało się wielu osobom po lewej stronie. Profesor Kochanowski postanowił je skomentować w wulgarny sposób na swoim Twitterze. „Och och. O po***ie z krzyżem w Płocku nie wypada pisać, że po*eb. Choć ewidentnie pięknie pozował do zdjęć” – napisał – „Gdybym nie był lewakiem to bym został prawakiem. Oni nie mają problemów. Wyp***dalać”.

Wpis profesora od LGBT wywołał burzę w mediach społecznościowych. Sprawą zainteresowało się również stowarzyszenie Ordo Iuris. Na ich wniosek Uniwersytet Warszawski wkrótce rozpocznie postępowanie dyscyplinarne w jego sprawie. Pierwsze przesłuchanie zaplanowano na piątego listopada.

Kochanowski odniósł się do całej sprawy w wywiadzie dla Wyborczej. Twierdzi, że kontrowersyjny tweet jest tylko pretekstem do uciszenia go za całokształt działalności. „Jest mi bardzo przykro, że postępowanie dyscyplinarne wobec profesora UW jest wszczynane na wniosek organizacji Ordo Iuris, którą uważam za organizację niebezpieczną, organizację fundamentalistów religijnych, którzy próbują różnymi drogami naciskać na różne instytucje, by zmusić je do respektowania radykalnie rozumianych tzw. wartości katolickich” – powiedział.

Po jego twitterze widać jednak, że ewidentnie puszczają mu nerwy:

 

 

Źródło: queer.pl. twitter Autor: WM
Fot. Adrian Grycuk, CC BY-SA 3.0

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij