Kraj

Ta akcja wywołała spore oburzenie wśród Polaków. “Tęczowy piątek” ponownie w polskich szkołach

“Tęczowy piątek” powraca. Kampania Przeciw Homofobii zaplanował kolejną, już czwartą edycję kontrowersyjnej akcji w polskich placówkach edukacyjnych na przyszły tydzień. Środowiska konserwatywne nie ukrywają swojego oburzenia w tej sprawie, gdyż w ich opinii “tęczowy piątek” ma na celu promowanie ideologii LGBT oraz gender.

KPH do tej pory udało się przeprowadzić trzy edycji swojej akcji, która w założeniu ma na celu zwalczanie homofobii oraz przystosowania dzieci i młodzieży do poszanowania i niedyskryminowania swoich rówieśników ze względu na płeć czy orientację seksualną. Ostatnia z nich wywołała prawdziwą burzę w polskim społeczeństwie – głównie ze względu na zarzuty o promowania ideologii gender oraz LGBT wśród najmłodszych, do której miało się przyłączyć ok. 200 szkół w całej Polsce.

Choć organizatorzy akcji zapewniają, iż jest ona zgodna z prawem, już w zeszłym roku Ministerstwo Edukacji Narodowej nie tylko zakazało organizacji “tęczowego piątku”, ale także groziło postępowaniami dyscyplinarnymi placówkom, które podjęły się promocji tego wydarzenia. Swój opór wyraziło także tysiące szkół na terytorium RP. Jednak Kampania Przeciw Homofobii nie zamierza się poddawać, publikując nawet spot zachęcający placówki edukacyjne o przyłączenie się do “tęczowego piątku”. W celu uwiarygodnienia swojej inicjatywy zostały przez nich zaprezentowane nawet wyniki badań, zgodnie z którymi ponad 70% młodzieży LGBT zmaga się z myślami samobójczymi, a co czwarta osoba z tego środowiska ma napotykać nieprzyjemności ze strony swoich rówieśników z powodu swojej orientacji. Jednak do tej pory nie ejst znany sposób w jaki przeprowadzono te badania.

“Tęczowy piątek” ma także poparcie niektórych polskich celebrytów, którzy zachęcają szkoły do przeprowadzenia akcji. W gronie tych osób znajdują się m.in. Małgorzata Rozenek czy Majka Jeżowska.

Źródło: NCzas Autor: JD
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij