Kraj

Minister w rządzie PO pochwaliła wandalizm. Internauci reagują

Lena Kolarska-Bobińska, minister nauki i szkolnictwa wyższego w latach 2013-2015 opublikowała zdjęcie akcji Obywateli RP wymierzonej w pomnik Lecha Kaczyńskiego. Jej wpis spotkał się z powszechną krytyką.

Dzisiaj obywatele RP dokonali ataku na pomnik śp. Lecha Kaczyńskiego stojący na placu Piłsudzkiego w Warszawie. Przyczepili do niego transparent z napisem „Gdzie jest wrak?”, nawiązującym do tego, że Rosjanie do dzisiaj odmawiają oddania wraku Tupolewa który rozbił się w Smoleńsku. Na pomnik wdrapał się znany działacz Arkadiusz Szczurek, który już raz został zatrzymany za wejście z transparentem na pomnik smoleński.

Opublikowany przez wolne-media.pl Piątek, 11 października 2019

Z nagrania które trafiło do sieci wynikało, że Obywatele RP chcieli wejść także na drugi pomnik, ale ubiegła ich policja, więc przełożyli tą akcję na wieczór. „W Polsce jest dużo takich pomników. Każdy pomnik może pytać prezesa gdzie jest wrak” – słychać na nim słowa Szczurka – „Myślę, że jutro na każdym pomniku taki napis i niech pyta Lech”.

Zdjęcie oklejonego pomnika na swoim twitterze zamieściła minister Kolarska-Bobińska. Opatrzyła je słowami „Odzyskać wrak!”.

Jej wpis spotkał się z powszechną krytyką ze strony internautów.

Swoje zniesmaczenie wyraziła nawet rzecznik prasowa Lewicy Anna Maria Żukowska.

Źródło: Twitter, TVP Info Autor: WM
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij