Rozrywka

Olga Tokarczuk, laureatka literackiego Nobla: “Radość i wzruszenie odebrały mi mowę”

Radość i wzruszenie odebrały mi mowę – napisała w czwartek na Facebooku Olga Tokarczuk, laureatka literackiego Nobla za rok 2018 r.

Tokarczuk, która jest w drodze na spotkanie w Niemczech i o nagrodzie dowiedziała się na autostradzie, napisała na Facebooku: “Literacka Nagroda Nobla! Radość i wzruszenie odebrały mi mowę. Ogromnie dziękuję za wszystkie gratulacje!”.

Literacka Nagroda Nobla!Radość i wzruszenie odebrały mi mowę.Ogromnie dziękuję za wszystkie gratulacje!

Opublikowany przez Olga Tokarczuk Czwartek, 10 października 2019

Olga Tokarczuk została laureatką literackiego Nobla za rok 2018 – poinformowała w czwartek Szwedzka Akademia. To pierwszy literacki Nobel dla Polaka od 23 lat, gdy w 1996 r. otrzymała go Wisława Szymborska. Nagrodę za rok 2019 otrzymał austriacki pisarz Peter Handke.

Jak podała Szwedzka Akademia, Tokarczuk otrzymała nagrodę “za wyobraźnię narracyjną, która z encyklopedyczną pasją prezentuje przekraczanie granic jako formę życia”.

Tokarczuk jest autorką m.in.: “Podróży ludzi Księgi”, “Prawieku i innych czasów”, “Gry na wielu bębenkach”, “Prowadź swój pług przez kości umarłych”, “Ksiąg Jakubowych” oraz “Biegunów”, za którą w 2018 r. otrzymała międzynarodową Nagrodę Bookera.

Źródło: (PAP) Autor: Katarzyna Krzykowska
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij