Świat

Tragiczna strzelanina w pobliżu synagogi w Halle. Sprawcy użyli karabinu maszynowego

Panika w niemieckim mieście Halle. Lokalna policja informuje o strzelaninie w pobliżu synagogi, w wyniku której co najmniej dwie osoby zostały zabite, a kilkanaście osób zostało rannych. Napastnicy użyli m.in. karabinu maszynowego do przeprowadzenia zamachu, a jeden z nich rzucił granatem w kierunku żydowskiego cmentarza.

Niemiecka policja obecnie przeprowadza obławę w celu zatrzymania zamachowców, którzy uciekł samochodem w kierunku Lipska. Jednego z nich udało się ująć.Według relacji świadków napastnicy byli ubrani w kamizelki taktyczne oraz wyposażeni zarówno w broń długą, jak i krótką.

Władze wystosowały także apel do mieszkańców, aby ci pozostali bezpiecznie w domach i nie zbliżali się do okien lub drzwi, bądź tez poszukali innego miejsca schronienia. Ze względów bezpieczeństwa został także zamknięty dworzec kolejowy w niemieckim mieście. Saksońska policja wzmocniła także ochronę synagogi, którą strzegą obecnie funkcjonariusze uzbrojeni w karabiny maszynowe.

Do zamachu doszło podczas obchodów żydowskiego święta Jom Kipur.

Strzały padły także w oddalonym o ok 15 kilometrów Landsbergu, jednak niemiecka policja na razie nie ujawnia szczegółów na temat drugiego zdarzenia.

Źródło: TVP Info/ Polsat News Autor: JD
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij