Kraj

Morawiecki: Będę zaszczycony, jeśli będę mógł kontynuować pracę na stanowisku premiera

Jeżeli kierownictwo polityczne podejmie takie decyzje, to będę się czuł zaszczycony, że mogę kontynuować pracę na tym stanowisku – powiedział premier Mateusz Morawiecki w środę w wywiadzie dla Polskiego Radia.

Pytany w Polskim Radiu, czy tandem Jarosław Kaczyński – Mateusz Morawiecki sprawdza się z jego perspektywy, premier użył piłkarskiego porównania, że każdy zawodnik chciałby grać z legendarnymi znakomitymi zawodnikami w drużynie. “Mam to szczęście, że trafiłem na współpracę z (…) absolutnie najwybitniejszym politykiem ostatnich 30 lat i nie tylko” – powiedział Morawiecki o liderze PiS.

Dodał, że bardzo dużo się uczę, a rozmowy strategiczne, rozmowy o polityce i o gospodarce z Kaczyńskim są niezwykle ciekawe i dla niego bardzo ważne.

“Ja się z tej współpracy bardzo cieszę i jeżeli kierownictwo polityczne podejmie takie decyzje, to będę się czuł zaszczycony oczywiście móc kontynuować tę misję” – powiedział Morawiecki.

Pytany na ile można być pewnym, że przedstawione przez PiS pięć punktów na pierwsze 100 dni przyszłego rządu zostanie zrealizowane, powiedział, że pewność tego wynika z doświadczeń z przeszłości i wiarygodności tego, co robi rząd i PiS. “Za nami ta wiarygodności idzie krok w krok” – ocenił. “W najważniejszym naszym programie kluczowym programie zrobiliśmy można powiedzieć umownie dwa razy więcej niż obiecaliśmy” – dodał.

“My poprzez naszą wiarygodność, nasze działania, taką pewność dajemy. Ja dałem moje słowo i oczywiście tego dotrzymam, jeżeli będę miał na to wpływ – jeżeli wyborcy się na nas zdecydują” – mówił Morawiecki.

Pytany o niedawną wypowiedź b. prezydenta Lecha Wałęsy o jego ojcu – zmarłym w ubiegłym tygodniu Kornelu Morawieckim – że był zdrajcą Morawiecki odparł, że tak jak wspomniał już przy innej okazji “mówi to wszystko o Lechu Wałęsie, nie mówi niczego o jego ojcu”.

Źródło: PAP Autor: ago/ mok/
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij