Kraj

Wałęsa długo popamięta jej słowa. Ostra odpowiedź córki Kornela Morawieckiego dla byłego prezydenta

Marta Morawiecka, córka zmarłego przed tygodniem Kornela Morawieckiego, odpowiedziała na wypowiedź Lecha Wałęsy, który podczas niedzielnej konwencji KO nazwał jej ojca “zdrajcą”. 

– Wybaczyłem szefowi Solidarności Walczącej, bo po chrześcijańsku należy to zrobić, a co oni z niego robią? Bohatera. A on w środku stanu wojennego (…), kozak zakłada Solidarność Walczącą. Co to było? Zdrada, proszę panów! Zdrajca. Taka jest prawda – mówił były prezydent.

Te słowa rozpoczęły prawdziwą burzę wśród Polaków, którzy zdecydowanie potępili wypowiedź Lecha Wałęsy na temat założyciela Solidarności Walczącej. Jedną z osób, którą szczególnie uderzyły słowa byłego prezydenta była, córka Kornela Morawieckiego Marta. Kobieta, nie mogąc znieść oszczerstw pod adresem jej zmarłego ojca, w rozmowie z “Super Expressem” odpowiedziała w dosadny sposób Lechowi Wałęsie.

Wałęsa atakiem na mojego tatę sam sobie wystawia świadectwo. Zatracił wszelką miarę i sam powinien przyznać się do swojej przeszłości. Były prezydent nie oszuka prawdy. Bo to on porzucił wartości, zdradził ideały, zdradził przyjaciół, zdradził sprawę – mówi siostra premiera.

Źródło: Super Express Autor: JD
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij