Kraj

To już niemal pewne – Wojciechowski komisarzem UE ds. rolnictwa.

Gratuluję pozytywnej opinii dla Janusza Wojciechowskiego na unijnego komisarza ds. rolnictwa; jestem pewny, że Wojciechowski będzie razem z rządem PiS skutecznie zabiegał o polskie rolnictwo – podkreślił marszałek Senatu Stanisław Karczewski.

We wtorek odbyło się drugie wysłuchanie Wojciechowskiego w PE. Jak poinformowało PAP źródło unijne w Parlamencie Europejskim, Wojciechowski dostał tym razem zielone światło od koordynatorów komisji rolnictwa PE na stanowisko komisarza UE ds. rolnictwa.

“Gratuluję pozytywnej opinii dla Janusza Wojciechowskiego na unijnego komisarza ds. rolnictwa. To bardzo dobra wiadomość dla polskich rolników. Jestem pewny, że Janusz Wojciechowski będzie razem z rządem PiS skutecznie zabiegał na rzecz polskiego rolnictwa” – napisał Karczewski we wtorek na Twitterze.

Pierwsze wysłuchanie Wojciechowskiego w PE odbyło się w ubiegłym tygodniu. Koordynatorzy grup politycznych z komisji rolnictwa PE nie dali mu wówczas jednak zielonego światła. Europosłowie zadali Wojciechowskiemu dodatkowe pytania na piśmie. Odpowiedzi Wojciechowskiego nie przekonały przedstawicieli grup politycznych, którzy w poniedziałek opowiedzieli się za zorganizowaniem kolejnego wysłuchania.

Odbyło się ono we wtorek przed południem. Ponowne wysłuchanie Wojciechowskiego zostało uznane przez część europosłów za bardziej konkretne niż to z ubiegłego tygodnia. W swoim wystąpieniu zamykającym polski kandydat na komisarza UE ds. rolnictwa obiecywał stanowcze działania.(

Źródło: PAP Autor:
Fot.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij