Kraj

PiS przedstawił spot o opozycji: “Koalicja chaosu”

“Koalicja chaosu” to tytuł nowego spotu wyborczego PiS poświęconego opozycji. Albo PiS i ciąg dalszy tego, co nam się udało osiągnąć, albo anty-PiS – podkreślił we wtorek zastępca rzecznika PiS Radosław Fogiel, który zaprezentował spot.

Fogiel mówił na konferencji prasowej, że w zasadzie na polskiej scenie politycznej są dwa podmioty. “Z jednej strony PiS, a z drugiej strony – co prawda pod kilkoma szyldami, nazwami – tzw. antyPiS” – stwierdził.

Dlatego – jak mówił Fogiel – 13 października wybór jest bardzo prosty i sprowadza się do wyboru między “Polską plus” prezentowaną przez PiS i “Polską minus” reprezentowaną przez opozycję. “Albo PiS i ciąg dalszy tego, co udało nam się osiągnąć przez ostatnie 4 lata albo antyPiS, albo +Polska plus+ albo +Polska minus+” – stwierdził Fogiel.

Następnie zaprezentował nowy spot PiS poświęcony opozycji. Zaczyna się od zdjęcia polityków Platformy Obywatelskiej m.in. lidera PO Grzegorza Schetyny i kandydatki KO na premiera Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, na którym widnieje napis: “Wyobraź sobie, że po wyborach to opozycja tworzy rząd…”.

Później przytoczone są wypowiedzi polityków opozycji m.in. lidera SLD Włodzimierza Czarzastego, który mówi: “I nie pytajcie nas się, czy mamy lepszy, czy gorszy program, niż PiS. My mamy tolerancję”.

Przytoczona jest też wypowiedź lidera Kukiz’15 Pawła Kukiza, który wraz z PSL tworzy komitet wyborczy PSL-Koalicja Polska. Lektor informuje w spocie: “Kukiz o ludowcach mówił tak: +Ewidentnie można powiedzieć, że to jest zorganizowana grupa przestępcza+”. Pokazane są też nagrania z udziałem byłego szefa klubu PO-KO Sławomira Neumanna, który na spotkaniu z lokalnymi działaczami partii z Tczewa miał powiedzieć: “Naszym koalicjantem jest PSL w powiecie, chociaż są oszustami”.

Dalej lektor mówi, że były minister rolnictwa Marek Sawicki (PSL) “rolników skwitował tak: są frajerami”. Przytoczona jest też wypowiedź szefowej Nowoczesnej Katarzyny Lubnauer, która mówi o programie 500 plus. “Poprzednio głosowaliśmy przeciwko +500 plus+ i tym razem też będziemy głosować przeciwko +500 plus+ na pierwsze dziecko” – słyszymy w spocie.

W spocie jest też pokazany lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz, który mówi: “barwy tęczy, to jest to flaga spółdzielców na przykład”. Przytoczona jest także wypowiedź lidera Wiosny Roberta Biedronia: “Co się dzieje, jak my się nie widzimy miesiąc, dwa, to te króliczki z reklamy Duracella odpadają przy nas jak się spotykamy”.

W dalszej części spotu pokazane jest ogłoszenie warszawskiej listy Koalicji Obywatelskiej na której 13 miejsce zajęła blogerka Klaudia Jachira, która na jednym ze spotkań wyborczych mówi do jego uczestników: “Z Bogiem dzieci”.

Na końcu spotu pokazane jest zdjęcie uśmiechniętego lidera PO Grzegorza Schetyny i duży napis: “Koalicja Chaosu”, a niżej znajduje się napis: “13 października nie ryzykuj, głosuj na Prawo i Sprawiedliwość”.

 

 

 

Źródło: PAP Autor: Edyta Roś, Karol Kostrzewa
Fot.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij