Sport

Władze NFL ukarały zawodnika za chustę z napisem “Sługa Boga”. Piękna odpowiedź gwiazdy futbolu amerykańskiego

Demario Davis, gracz występującego w National Football League (NFL) zespołu New Orleans Saints, został ukarany przez zarząd ligi karą finansową w wysokości 7 tysięcy dolarów. Powodem takiej decyzji była bandana założona przez futbolistę, na której został zawarty napis “Sługa Boga”.

Kapitan zespołu “Świętych” Demario Davis jest znany nie tylko jako jedna z gwiazd amerykańskiej ligi futbolu amerykańskiego, ale także jako osoba, która otwarcie, publicznie deklaruje swoje przywiązanie do Boga. Jak sam przyznaje wiara bardzo pomogła mu w przezwyciężeniu największych trudności oraz problemów w jego życiu. Dowód swojej wiary dał całkiem niedawno podczas meczu jego zespołu, kiedy miał na głowie założoną chustę z napisem “Man of God”, które w wolnym tłumaczeniu oznacza “Sługę Boga”.

Władze ligi NFL od dawna zakazują zawodnikom biorącym udział w rozgrywkach na publiczne prezentowanie swoich własnych przekonań oraz osobistych przesłań, a jeszcze do niedawna graczy potrafiono karać  m.in. za upamiętnianie swoich zmarłych bliskich. Konsekwentni byli także w postępowaniu przeciwko Davisowi, na którego nałożyli karę w wysokości 7 tysięcy dolarów.

Sam gracz za pośrednictwem Twittera odniósł się do całej sprawy, twierdząc, że akceptuje nałożoną na niego karę. Jednak mężczyzna nie zamierza się poddać i jak zapewnia “jego misja wciąż trwa”.

-Przeszkody są do pokonania, a ja jestem tutaj, aby służyć !!! Wszyscy możemy. Ja, moja rodzina i moja opaska współpracujemy z @ StDomHospital , aby 100% dochodów mogło pomóc w ratowaniu życia. Dołączasz się? – czytamy we wpisie gracza New Orlean Saints, do którego zostało dołączone zdjęcie zawodnika z jego rodziną , na którym każda z osób ma założoną opaskę z napisem “Man of God” albo “Women of God”.

Źródło: TVP Info Autor: JD
Fot. Twitter

Ankieta

Gdzie spędzisz najbliższe wakacje?

Ładowanie ... Ładowanie ...

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij