Rozrywka

“Teraz na bank wypowiedzą nam wojnę”. Internauci reagują na hymn Niemiec zaśpiewany przez Godlewską

3 października Niemcy świętują Dzień Zjednoczenia, jedno z najważniejszych świąt państwowych. Z tej okazji znana z niebanalnych występów Małgorzata Godlewska postanowiła zaśpiewać im ich hymn.

Siostry Godlewskie – Małgorzata, Monika i Magdalena – zaczynały przygodę z showbiznesem od występowania w licznych programach rozrywkowych. Prawdziwą sławę przyniosły im jednak publikowane w internecie piosenki, często będące coverami popularnych utworów. Pomimo tego, że ich talenty wokalne spotykają się z powszechną krytyką – porównywano je nawet do śpiewających karpi – siostry Godlewskie szybko zdobyły sławę wśród użytkowników mediów społecznościowych.

Z Okazji Dnia Zjednoczenia Małgorzata Godlewska postanowiła zadedykować Niemcom własną interpretację ich hymnu, Das Lied der Deutschen. „Najlepsze życzenia od potężnego narodu polskiego dla naszych przyjaciół, władców, częstych wrogów i oprawców, niemieckich sąsiadów po prostu” – mówi na wstępie – „Cała Polska życzy wam radosnego Dnia Jedności Niemiec. Kochamy was”.

Przy okazji Godlewska popełniła duże faux pas. Zaśpiewała bowiem hymn Niemiec od pierwszej zwrotki. Po raz ostatni hymn ten śpiewano w ten sposób w czasach Trzeciej Rzeszy. Po przegranej Hitlera dwie pierwsze zwrotki, ze słowami “Niemcy, Niemcy ponad wszystko” stały się bowiem mocno niestosowne i dzisiaj oficjalnym hymnem jest jedynie ta trzecia. Śpiewanie dwóch pierwszych nie jest, wbrew obiegowej opinii, karalne, ale traktuje się je w Niemczech jako wysoce niestosowne.

Internauci szybko wyrazili swoją opinię o kolejnym popisie wokalnym Godlewskiej:

 

Źródło: se.pl, Twitter Autor: WM
Fot. Twitter

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij