Świat

W Watykanie pojawił się nowy pomnik. Przedstawia imigrantów

Papież Franciszek odsłonił nowy pomnik ku czci imigrantów na Placu Świętego Piotra. To pierwsza nowa rzeźba w tym miejscu od ponad 400 lat.

Masywna rzeźba z brązu przedstawia grupę 140 imigrantów, od tych z czasów antycznych po współczesnych imigrantów z państw islamskich. Waży około 3,5 tony a składające się na nią 140 postaci nawiązuje do 140 kolumn na placu .

Jej autor, kanadyjski artysta Timothy Schmalz, nazwał ją „Nieświadomi aniołów”. Nazwa jest nawiązaniem do fragmentu biblijnego Listu do Hebrajczyków: „Nie zapominajcie o gościnności. Dzięki niej niektórzy, nieświadomi tego, gościli aniołów” (Hbr 13 2). Rzeźba została u niego zamówiona przez watykańskie Biuro ds. Uchodźców i Migrantów po tym, jak w 2013 roku inna jego praca, „Bezdomny Jezus”, zrobiła wrażenie na papieżu Franciszku.

Odsłonięcia rzeźby dokonał w niedzielę papież Franciszek w towarzystwie jej autora i czterech imigrantów. Wcześniej odprawił na placu poświęconą imigrantom mszę plenerową. „Chciałbym, żeby ta praca artystyczna tutaj, na placu Świętego Piotra, przypominała wszystkim o ewangelicznym wyzwaniu gościnności” – powiedział w jej trakcie.

Źródło: Breitbart Autor: WM
Fot. PAP/EPA/VATICAN MEDIA / HANDOUT

Polecane artykuły

0 0

Putin sfinansuje grę o zabijaniu Polaków

0 0

Niezwykłe odkrycie. Naukowcy: szympansy “budują zdania”

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij