Kraj

Brejza szefem jednego z autorów “SokuzBuraka”? Zatrważające doniesienia dziennikarza TVP

Zgodnie z informacją przekazaną przez dziennikarza TVP Cezarego Gmyza, który powołuje się na swoje źródło w Platformie Obywatelskiej, “nieformalnym szefem Mariusza Kozaka-Zagozdy, jednego z autorów profilu “SokzBuraka” miał być poseł Krzysztof Brejza”. Reporter telewizji publicznej wyraził jednocześnie nadzieję, iż są to “ohydne pomówienia”.

Moje źródło w Platformie zniesmaczone “SokiemzBuraka” utrzymuje, że nieformalnym szefem Marusza Kozaka-Zagozdy jest Krzysztof Brejza. Mam nadzieję, że to ohydne pomówienia a pan poseł wyrazi zgodę by operator jego komórki ujawnił biling z tym tylko jednym numerem – czytamy w tweecie Cezarego Gmyza.

Zgodnie z ustaleniami tygodnika “Sieci” w stołecznym ratuszu jest zatrudniony Mariusz Kozak-Zagozda, jeden z autorów fanpage’u “SokzBuraka”, który bardzo często zamieszcza na swojej stronie treści oraz materiały uderzające w obóz Prawa i Sprawiedliwości – często przy wykorzystywaniu tzw. mowy nienawiści. Mężczyzna jest tam zatrudniony od lutego 2018 roku i za swoją pracę pobiera wynagrodzenie w wysokości od kilku do kilkunastu tysięcy złotych.

Jeżeli doniesienia dziennikarza TVP okażą się prawdziwe, będzie to oznaczać uwikłanie posła Brejzy w kolejną aferę o charakterze hejterskim. Przypomnijmy, że zgodnie z ustaleniami portalu TVP Info polityk ma być zamieszany w kierowanie zespołem ludzi w inowrocławskim ratuszu, którzy zamieszczali w sieci komentarze szkalujące polityków oraz wyborców Prawa i Sprawiedliwości.

Źródło: TVP Info Autor: JD
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij