Kraj

Skandaliczny występ Klaudii Jachiry. Poseł Nitras twierdzi, że powinna być za niego usunięta z list wyborczych

Kandydatka KO Klaudia Jachira po raz kolejny zaszokowała, tym razem parodiując hasło “Bóg, honor, ojczyzna”. Poseł PO Sławomir Nitras postanowił za nią przeprosić.

Jachira, znana głównie z wrzucanych do sieci filmików, często o skandalicznym charakterze, postanowiła po raz kolejny sprowokować. Biorąc udział w piątkowym Młodzieżowym Strajku Klimatycznym działaczka postanowiła zrobić sobie zdjęcie pod Pomnikiem Polskiego Państwa Podziemnego i Armii Krajowej. Na zdjęciu, które wrzuciła na swoje konto na Twitterze, widać, jak stoi pod umieszczonym na pomniku napisie „Bóg, honor, ojczyzna” a dwie kobiety trzymają nad jej głową transparent z napisem „Bób, hummus, włoszczyzna. Vege”.

O sprawie zrobiło się bardzo głośno i większość komentarzy była nieprzychylna wobec działaczki oraz partii, która postanowiła wystawić ją na listach. Do sprawy odniósł się poseł PO Sławomir Nitras. „Ja mogę tylko przeprosić. Uważam, że to jest zachowanie nieprzyzwoite. Źle świadczące o osobie, która w ten sposób próbuje być w jakiś sposób zauważona” – powiedział – „Zrobiła krzywdę sobie, nam wszystkim”.

Zdaniem Nitrasa nazwisko Jachiry powinno być w związku z tym skreślone z list wyborczych. „Wydaje mi się, że tak powinno się stać. To jest granica. Nawet nie o jeden most za daleko” – stwierdził – „Nie wiem, czemu to ma w ogóle służyć. To są słowa ważne dla nas wszystkich”.

Źródło: TVP Info Autor: WM
Fot. PAP/Marcin Bielecki/Twitter

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij