Kraj

Pijany wójt zaatakował policjantów

Wójt gminy Żelazkowa Sylwiusz J. został oskarżony o to, że podczas Marszu Równości naruszył nietykalność cielesną policjantów. To nie jest pierwszy konflikt samorządowca z prawem.

Zdarzenie miało miejsce podczas I Kaliskiego Marszu Równości. Polityk, który jak się później okazało miał we krwi 2 promile alkoholu, zaczepił operatora kamery jednej z ogólnopolskich telewizji. Miał utrudniać mu wykonywanie obowiązków poprzez machanie rękami i krzyki.

Na miejsce incydentu wkrótce dotarli policjanci, którzy próbowali go uspokoić. Ten jednak zaczął się z nimi szarpać. Policjanci musieli więc go aresztować. Mężczyzna trafił na izbę wytrzeźwień i wkrótce usłyszy zarzuty naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariuszy.

To nie jest pierwszy, ani nawet drugi, podobny „występ” w karierze 60-letniego polityka. W październiku 2017 roku Sylwiusz J. został skazany za niedopełnienie obowiązków służbowych i działanie na szkodę interesu publicznego. Polityk udzielił bowiem po pijanemu ślubu, za co zapłacił 5 tysięcy grzywny. W maju tego roku usłyszał za to trzy zarzuty, w tym znieważenia strażaków. Dwa pozostałe dotyczyły znęcania się nad rodziną. Sylwiusz J. miał założoną Niebieską Kartę już w 2017 roku.

O polityku zrobiło się głośno w lipcu tego roku, kiedy w trakcie rodzinnego festynu wszedł na scenę i zaczął się awanturować po pijanemu. Nagranie z tego zdarzenia stało się hitem w sieci.

Problematyczny charakter wójta i jego liczne konflikty z prawem najwyraźniej nie przeszkadzają jednak jego wyborcom. W ostatnich wyborach samorządowych udało mu się zdobyć 58,06% głosów, co dało mu zwycięstwo w pierwszej turze.

Źródło: Niezależna.pl Autor: WM
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij