Gospodarka

Gliński: polski rozwój to przede wszystkim wielkie projekty inwestycyjne

Polski rozwój to przede wszystkim wielkie projekty inwestycyjne; polski rozwój to są sposoby wsparcia dla polskiego biznesu, dla polskich przedsiębiorców – oni muszą mieć także wsparcie ze strony państwa – mówił otwierając katowicką konwencję PiS szef rady programowej tej partii Piotr Gliński.

W sobotę po godz. 12 w katowickim Międzynarodowym Centrum Kongresowym rozpoczęła się konwencja tematyczna Prawa i Sprawiedliwości. Liderzy partii, w tym prezes PiS Jarosław Kaczyński i premier Mateusz Morawiecki mają omówić propozycje dotyczące rozwoju gospodarczego.

Druga z pięciu tematycznych konwencji jest moderowana przez szefa rady programowej, wicepremiera Piotra Glińskiego. “Podstawa rozwoju Polski to gospodarka, to rozwój rozumiany jako rozwój dla wszystkich, czyli rozwój zrównoważony. Rozwój rozumiany jako rozwój autonomiczny, czyli rozwój, który przede wszystkim poszukuje własnych źródeł zasilania i wreszcie rozwój, w którym polskie państwo nie jest obojętne, w którym polskie państwo jest aktywne i w sposób inteligentny wspiera wszystkie te siły, które rozwojowi służą” – mówił.

“Polskie państwo nie może być obojętne, jak to znamy z niedawnej przyszłości, polskie państwo musi bronić polskich przedsiębiorców przed nieuczciwą konkurencją, polskie państwo musi dbać także o byt polskich rodzin, o czym mówiliśmy w Łodzi” – powiedział. Dodał, że liderzy PiS będą mówić w Katowicach o rzeczach najważniejszych rzeczach dla gospodarki. “Nieprzypadkowo mówimy o gospodarce i rozwoju na Śląsku. Polski Śląsk to jest podstawa polskiej gospodarki i rozwoju w dalszym ciągu” – podkreślał.

“Polski rozwój to przede wszystkim wielkie projekty inwestycyjne i takie projekty inwestycyjne m.in. także program dla Śląska to jest coś, co w naszym programie także się znajduje” – mówił. “Polski rozwój to są sposoby zasilania tego rozwoju, które też są opisane w programie. Polski rozwój to są sposoby wsparcia dla polskiego biznesu, dla polskich przedsiębiorców – oni muszą mieć także wsparcie ze strony państwa i całego społeczeństwa. Polski rozwój to wreszcie nauka, innowacje i nowoczesność – to jest to wszystko bez którego ten polski model państwa dobrobytu nie będzie mógł zostać zrealizowany. Polski rozwój to także umiejętne zorganizowanie wsparacia zewnętrznego, międzynarodowego” – powiedział.

Gliński podkreślił, że “kultura jest także elementem rozwoju i to po raz pierwszy tak wyraźnie jest w naszym programie”.

Źródło: PAP Autor: gb/ mro/ rbk/ mab/ pś/
Fot.

Ankieta

Gdzie spędzisz najbliższe wakacje?

Ładowanie ... Ładowanie ...

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij