Sport

“Wszystkie kobiece rekordy upadną”. Amerykańska sportsmenka ostrzega przed gender w sporcie

Narciarka Rebecca Dussault, która reprezentowała USA na olimpiadzie w Turynie w 2006 roku, ostrzegła przed destruktywnym wpływem ideologii gender na kobiecy sport. Jej zdaniem upowszechnienie gender sprawi, że prawdziwe kobiety nie będą miały żadnych szans.

Upowszechnienie na zachodzie ideologii gender sprawiło, że coraz częściej w zawodach sportowych dla kobiet startują mężczyźni, którzy twierdzą, że czują się kobietami. I zazwyczaj zajmują w nich czołowe miejsca. Zdaniem sportsmenki pozwolenia na taką sytuację będzie oznaczało, że wszystkie rekordy ustanowione przez kobiety wkrótce upadną.

Narciarka zwraca uwagę na to, że mężczyźni z racji swojej budowy mają niesprawiedliwą przewagę nad kobietami w większości konkurencji. „Forma szkieletu, pojemność płuc, gęstość mięśni, stosunek wagi do mięśni, zdolność radzenia sobie z odwodnieniem” – podkreśla – „Fizycznie są zaprojektowani inaczej niż kobiety”. Twierdzi, że z tego powodu transpłciowi mężczyźni startujący w zawodach dla kobiet nie pozostawiają im zbyt wielkich szans. „Inwestujemy tyle pieniędzy w to, aby sport był sprawiedliwy, a to w tym przeszkadza” – podkreśla – „Każdy kobiecy rekord w sporcie upadnie”.

„Mogę wam powiedzieć bez wątpliwości, że jest 1500 mężczyzn, którzy w zły dzień potrafiliby pokonać Serenę Williams w tenisie. Jest 2000 mężczyzn, którzy mogliby przegonić najszybsze sprinterki wszech czasów. Więc jeśli jeden z nich zdecyduje się wystartować jako trans kobieta, to macie” – powiedziała Daily Caller – „To smutny dzień dla sportu jeśli po prostu będziemy się z tym godzić”.

Dussault dziwi się, że więcej sportsmenek nie występuje przeciwko gender w kobiecym sporcie. „Gdzie są kobiety, które staną w obronie kobiet?” – pyta – „Jest tyle kobiet, które walczą o prawa kobiet w każdej innej sprawie, ale kiedy chodzi o sport, będziemy bez kręgosłupa? Gdzie są te wielkie mistrzynie, które o tym nie mówią głośno?”

 

Źródło: Daily Caller Autor: WM
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij