Kraj

Polskie feministki chcą walczyć z patriarchatem w świecie zwierząt

Podczas XI Kongresu Kobiet będzie miał miejsce panel o prawach zwierząt. Ale nie wszystkich – jego uczestniczki skupią się na wykorzystywaniu samic.

Panel zatytułowany „Przemoc ma płeć – życie samic zwierząt hodowlanych” został zaplanowany na 21 września, w drugi dzień imprezy. Uczestniczki mają dyskutować o takich tematach jak sztuczna inseminacja, laktacja, urzedmiotowanie zwierzęcych samic itp.

Organizatorzy tego panelu, Centrum Zwierząt, informują na swojej stronie na Facebooku, że dyskusje będą również dotyczyć „wspólnego losu zwierząt i kobiet oraz połączeń między ruchem feministycznym i prozwierzęcym”, weganizmu jako „formy siostrzeństwa ponadgatunkowego” czy tego, że „przemoc ma płeć także u zwierząt”

Oprócz tego Centrum Zwierząt organizuje kilka innych paneli o podobnej tematyce. Jeden z nich poprowadzi europoseł Sylwia Spurek

Źródło: PCH24.pl, Facebook Autor: WM
Fot.

Polecane artykuły

0 0

Przywódcy G7 zakpili z nieobecnego Putina

0 0

Putin wyjedzie z Rosji

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij