Kraj

Niskie wyroki za śmiertelne pobicie studenta. Prokuratura zapowiada odwołanie

Oskarżeni o pobicie studenta ze skutkiem śmiertelnym, do którego doszło w 2017 roku w Gdyni, zostali skazani. Prokuratura zapowiedziała jednak apelację z powodu zaskakująco niskich wyroków.

Do zdarzenia doszło pod koniec października 2017 przed jednym z gdańskich klubów przy Skwerze Kościuszki. 22-letni student Akademii Morskiej bawił się w klubie z dwoma kolegami. Prawdopodobnie tam doszło do zatargu z grupą młodych mężczyzn.

Kiedy student i jego koledzy wyszli przed klub po godzinie 3 w nocy doszło do kolejnej utarczki, która szybko przerodziła się w bójkę. Według prokuratury początkowe wzięła w niej udział całą ósemka oskarżonych. Kiedy mężczyzna stracił przytomność, pięciu z nich biło go dalej. Pobici zostali również jego koledzy. Student zmarł na skutek zachłyśnięcia się krwią spływającą z dróg oddechowych.

Sąd Okręgowy w Gdańsku uznał, że wszyscy oskarżeni o to pobicie są winni. Siedmiu oskarżonych usłyszało wyroki bezwzględnej kary więzienia, od roku do pięciu lat i sześciu miesięcy, przy czym najkrótszy wyrok dla jednego z piątki oskarżonych o doprowadzenie do jego śmierci to cztery lata. Ósmy oskarżony został skazany na osiem miesięcy w zawieszeniu na trzy lata.

Pomimo wyroków skazujących prokuratura zapowiedziała odwołanie od tego wyroku. Uważa bowiem, że zasądzone przez sąd wyroki są zbyt małe w stosunku do tej zbrodni.

Źródło: trojmiasto.pl Autor: WM
Fot.

Polecane artykuły

0 0

Przywódcy G7 zakpili z nieobecnego Putina

0 0

Putin wyjedzie z Rosji

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij