Kraj

“Solidarność” ostrzega pracowników Agory przed nagłymi zwolnieniami

Działający w Agorze związek zawodowy Solidarność ostrzegł pracowników przed nagłymi zwolnieniami. Ujawniają, że pytanie o przynależność do związku to wstęp do zwolnienia.

O coraz gorszej sytuacji finansowej Agory i należących do niej mediów mówi się od jakiegoś czasu. W ostatnich latach przeprowadzono tam kilka fal zwolnień grupowych. Jak informuje branżowy portal Wirtualne Media w kwietniu br. pracę straciło 150 pracowników 150 pracowników pionu poligraficznego. Na przełomie 2016 i 2017 z pracą w Agorze pożegnało się natomiast 176 osób, głównie z samej Wyborczej.

NSZZ Solidarność Agora SA i Inforadio Sp. z O.O. poinformowała na swoim oficjalnym profilu na FB, że doprowadziło to do licznych zwolnień lub pogorszenia warunków pracy.

Związkowcy ostrzegają, że zaproszenie przez szefa na rozmowę, w której bierze udział ktoś z kadr, to najprawdopodobniej wstęp do nagłego zwolnienia. Rozmowa taka zaczyna się od pytania o przynależność do związku i podpisania oświadczenia, że nie ma się nic wspólnego z ZZ. Kolejnym krokiem jest zwolnienie lub obniżka wynagrodzenia.

Pisaliśmy już o tym parokrotnie, ale nie ma miesiąca bez takiej sytuacji, że przychodzi do nas ktoś, kto dał Agorze…

Opublikowany przez NSZZ "S" Agora SA i Inforadio sp zoo Piątek, 13 września 2019

Członkowie związku ostrzegają, że po podpisaniu takiego oświadczenia nic już nie mogą zrobić. „Nie da się odpodpisać podpisu” – napisali – „Jeżeli ktoś dał im oświadczenie, że nie chce być broniony przez związek, to w jaki sposób związek miałby go teraz bronić? Przecież sąd to wyśmieje”.

Członkowie „Solidarności” radzą, że w takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem jest odmowa podpisu i wyjście bez słowa. Zachęcają również aby wstępować do związku aby uchronić się przed równie nagłym zwolnieniem.

Źródło: Wirtualne Media Autor: WM
Fot.

Polecane artykuły

0 0

Przywódcy G7 zakpili z nieobecnego Putina

0 0

Putin wyjedzie z Rosji

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij