Kraj

Kiedy to się skończy? Wandale zaatakowali kolejny kościół

Doszło do kolejnej motywowanej antyklerykalizmem dewastacji kościoła. Tym razem w Olecku.

Zdarzenie miało miejsce w nocy z soboty na niedzielę. Na głównych drzwiach i elewacji kościoła Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Olecku pojawiły się wykonane czarną farbą w sprayu rysunki i hasła „katolicyzm zwodzi” i „nie zwódź”. Kolejne odnaleziono też na okalającym świątynię murze.

Proboszcz tej parafii ks. prałat Lech Janowicz zawiadomił o zdarzeniu policję. Aspirant Justyna Sznel z policji w Olecku powiedziała, że policjanci od razu podjęli czynności, przesłuchali świadków i zabezpieczyli dowody. Postępowanie jest prowadzone w kierunku zniszczenia mienia i obrazy uczuć religijnych. Policjanci na razie nie ujawnili, czy w kościele był monitoring. Nikogo też jeszcze nie zatrzymano.

Według wstępnych szacunków parafii usunięcie napisów będzie kosztowało co najmniej tysiąc złotych. Ksiądz Janowicz zastanawia się, czy ta dewastacja nie była przypadkiem odpowiedzią na akcję „Polska pod krzyżem”, która miała miejsce w oleckiej świątyni – i w setkach innych – w sobotę po południu.

Źródło: PAP Autor: WM
Fot.

Polecane artykuły

0 0

Przywódcy G7 zakpili z nieobecnego Putina

0 0

Putin wyjedzie z Rosji

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij