Kraj

Awaria przepompowni ścieków. Znowu trafiły do rzeki

W Jaworznie doszło do awarii zbiornika w przepompowni ścieków w Jaworznie (śląskie). Część ścieków trafiła do rzeki Przemszy.

Awaria miała miejsce w sobotę po południu, kiedy to zauważono rozszczelnienie zbiornika w przepompowni przy ul. Batorego. Rzecznik prasowy spółki Wodociągi Jaworzno przyznał, że w związku z awarią część ścieków trafiła do przelewu burzowego i rzeki Przemszy.

Poinformował, że obecnie ścieki są wypompowywane z pompowni i przewożone przy pomocy beczkowozów bezpośrednio do oczyszczalni.
Ścieki, które pomimo tego działania, nadal będą trafiać do rzeki zostaną ozonowane. Wodociągi Jaworzno użyje do tego aparatury, którą niedawno wypożyczyła zmagającej się z awarią Czajki Warszawie.

Prace nad naprawą uszkodzonego zbiornika ruszą w poniedziałek, weźmie w nich udział zewnętrzna firma z odpowiednim doświadczeniem i sprzętem spawalniczym. Nie wiadomo na razie jak długo potrwają.

Grucel zapewnia, że awaria nie zagraża mieszkańcom Jaworzna ani nie ma wpływu na jakość wody z jego firmy.

Źródło: PAP Autor: WM
Fot. Pawelos1989, CC BY-SA 4.0

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij