Kraj

Aktywiści LGBT próbowali zakłócić Mszę Świętą

W świdnickiej katedrze doszło do próby zakłócenia mszy przez aktywistów LGBT. Ich „demonstracja” została jednak szybko spacyfikowana.

Ks. Marcin Krzysztof Januszkiewicz, wikariusz parafii katedralnej w Świdnicy poinformował dzisiaj za pośrednictwem Twittera, że grupa „tęczowych terrorystów spod znaku LGBT” wtargnęła na odprawianą przez niego Mszę Świętą z tęczową flagą, uznawaną za symbol środowisk LGBT.

Aktywiści mieli jednak pecha. Na mszy obecny był bowiem komendant policji. Policjanci szybko pojawili się pod świątynią i przejęli aktywistów z rąk wiernych, którzy wyprowadzili ich z kościoła.

Magdalena Ząbek z świdnickiej policji poinformowała dziennikarzy portalu swidnica24.pl, że w ręce policji trafiły cztery osoby – trzy kobiety i mężczyzna. Jedna z nich została już zwolniona, trzy pozostałe zatrzymano do wytrzeźwienia. Ząbek nie potwierdziła aby komukolwiek postawiono zarzuty.

Źródło: Niezależna.pl Autor: WM
Fot. PawełS , CC BY-SA 4.0

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij