Publicystyka

Staniszkis kolejny raz zabłysnęła. Startuje z list PSL, a nawet nie wie, czy Witos był premierem

Jeszcze kilka lat temu była jedną z twarzy Nowoczesnej. Kiedy nie dostała wysokiego miejsca na listach wyborczych Koalicji Obywatelskiej, postanowiła zaangażować się w “walkę o demokrację” po stronie PSL. Problem w tym, że córka znanej socjolog Jadwigi Staniszkis ma blade pojęcie o ruchu ludowym. Choć ma tytuł doktora, nie wie nawet, czy ikona ludowców Wincenty Witos był premierem Polski. A przecież fakt, że Witos był premierem i to trzykrotnie,  to elementarna wiedza, którą powinni znać uczniowie podstawówek. Widocznie dla kandydatki PSL, która sama jest nauczycielką nie ma to znaczenia.

To niejedyny przykład kompletnego braku wiedzy na temat historii swojego nowego ugrupowania. Staniszkis nie wie też, gdzie urodził się Wincenty Witos, choć miejscowość ta jest w ostatnim czasie wręcz miejscem pielgrzymek i to nie tylko działaczy PSL, ale nawet jej byłego kolegi z KO Grzegorza Schetyny.

Co ciekawe, choć kandydatka szczyci się tym, że jej rodzina mieszka w Warszawie od 4 pokoleń, a sama jest radną, nie wie nawet, gdzie w stolicy stoi pomnik premiera Witosa. Czy trudno o jaskrawszy przykład tego, jak PSL traktuje swoich wyborców?

 

 

To kolejna w ostatnich dniach kompromitacja polityka startującego z list PSL w najbliższych wyborach. Michał Kamiński, jeden z liderów Unii Europejskich Demokratów, ugrupowania, które w Sejmie zasiada w klubie PSL- Koalicja Polska w rozmowie z Agnieszka Burzyńską, nie potrafił odpowiedzieć na podstawowe pytania dotyczące programu ludowców. Swoimi odpowiedziami Kamiński udowodnił, że niewiele wie o problemach rolników, czyli z założenia swojego elektoratu. Ta partyjna ekwilibrystyka musi skończyć się źle.

 

 

Źródło: stefczyk.info/Twitter Autor: pf
Fot.

Ankieta

Zakaz handlu w niedzielę to Twoim zdaniem:

Ładowanie ... Ładowanie ...

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij