Kraj

Kandydat PiS ujawnia skąd znał numer listy wyborczej przed czasem

O Leszku Piechocie, kandydacie PiS na posła w okręgu katowickim, zrobiło się dzisiaj bardzo głośno. Okazało się bowiem, że już dwa tygodnie temu znał numer listy wyborczej która przypadła PiSowi.

Piechota zaprezentował swój plakat wyborczy już dwa tygodnie temu. Można na nim przeczytać pod nazwiskiem kandydata „Lista nr 2 miejsce nr 6”. Problem tylko w tym, że drugą listę przyznała PiS Państwowa Komisja Wyborcza po losowaniu, które odbyło się dzisiaj.

„Opatrzność nade mną czuwa. To dowód na to, że jestem najbardziej skutecznym politykiem, umiem przewidzieć przyszłość, a jednocześnie kreować rzeczywistość” – skomentował Dziennikowi Zachodniemu – „Liczę, że numer dwa zapewni drugą zwycięską kadencję PiSowi”.

Prawda jednak, jak zwykle, jest banalna. Kandydat twierdzi, że przewidział numer listy przez czysty przypadek. W przygotowanych materiałach wyborczych miał znaleźć się napis „Lista x” a one same miały być zmienione na właściwe po tym, gdy PKW rozlosuje listy. Błąd edytorski sprawił, że zamiast x znalazła się na nich cyfra 2. Osoba prowadząca jego stronę na Facebooku informowała o tym już trzy dni temu.

Szczęśliwy zbieg okoliczności sprawił, że plakatów nie trzeba będzie poprawiać. Senator zwrócił uwagę, że szanse na trafienie właściwego numeru nie były wcale tak małe – przy pięciu listach wynosiły 20%. „Podchodzę do tego skromnie. W grach liczbowych nie będę próbował szczęścia” – powiedział – „A jaki wynik będę miał w październiku? Na pewno będzie bardzo dobry”.

Przypadek senatora zainteresował wielu internautów. Nie zabrakło żartów z jego zdolności profetycznych, teorii spiskowych, a nawet stwierdzeń, że to… dowód na fałszowanie przez PiS wyborów:

 

Źródło: Dziennik Zachodni, Twitter Autor: WM
Fot. https://www.facebook.com/piechota.leszek

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij