Kraj

Grunt pali im się pod nogami? Ależ strach w szeregach PSL: PiS chce nas wyeliminować z życia publicznego

Nie wyobrażam sobie koalicji z Prawem i Sprawiedliwością po wyborach – zadeklarował w piątek lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. Nie da się zawiązywać koalicji politycznej z kimś, kto chce cię wyeliminować z życia publicznego – uzasadniał.

Pytany w TVP1 o słowa Pawła Kukiza – lidera współpracującego z PSL przed wyborami parlamentarnymi ruchu Kukiz’15 – który nie wykluczył możliwości przyszłej koalicji z PiS, Kosiniak-Kamysz stwierdził, że taka interpretacja wypowiedzi Kukiza jest “trochę zmanipulowana”, bo – jak zaznaczył – lider Kukiz’15 mówił o rozmowie dotyczącej swoich postulatów ze wszystkimi partiami.

“Paweł Kukiz jest wierny swojemu postanowieniu: nawet jeśli ktoś będzie ze skrajnej lewicy, prawicy – jak będzie chciał przyjąć jego postulaty dotyczące jednomandatowych okręgów wyborczych, ordynacji mieszanej, dnia referendalnego i sędziów pokoju to będzie z nim rozmawiał i będzie z nim nad tymi projektami pracował – to jest wierność idei, a co innego jeśli chodzi o związanie w współpracy i koalicji” – powiedział Kosiniak-Kamysz.

Zadeklarował, że PSL wyklucza możliwość koalicji z PiS po wyborach.

“Nie wyobrażam sobie takiej koalicji, bo nie da się zawiązywać koalicji politycznej z kimś, kto chce cię wyeliminować z życia publicznego, a takie zdanie padło z ust pani (byłej) rzecznik Beaty Mazurek i myślę, że ta doktryna do dzisiaj obowiązuje w partii rządzącej” – podkreślił Kosiniak-Kamysz.

Kukiz pytany w czwartek w Radiu Zet, czy po wyborach byłaby możliwa koalicja PSL-Koalicji Polskiej z PiS-em odpowiedział, że gdyby takie pytanie zadano mu dwa miesiące temu, to “być może powiedziałby, że jak najbardziej byłoby to możliwe”.

“Natomiast, jeżeli i PSL, i Kukiz’15 ewidentnie odczuwa, i to nie są nawet sygnały, tylko to jest absolutnie widoczne, namacalne, że Prawo i Sprawiedliwość chce po prostu nas, powiem wprost: zabić, i jednych, i drugich, to trudno tutaj mówić o jakiejś koalicji”. “Z drugiej strony absolutnie też nie mogę tego wykluczyć” – powiedział wówczas Kukiz.

PSL startuje w wyborach parlamentarnych wraz z Kukiz’15 jako komitet PSL-Koalicja Polska. Najbliższe wybory odbędą się 13 października.

Źródło: Autor:
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij