Kraj

Policja ustaliła sprawców brutalnego pobicia studentów z Izraela

Warszawska policja wspólnie z prokuraturą ustaliła sprawców pobicia czterech studentów z Izraela pod jednym z warszawskich klubów. Jednym z napastników była osoba pochodzenia palestyńskiego.

Stołeczna policja poinformowała do sprawy zatrzymała dwóch Holendrów pochodzenia ormiańskiego, a dalsze działania będą prowadzone w ramach współpracy międzynarodowej. Zgodnie z ustaleniami prokuratury jeden z trzech agresorów miał wykrzykiwać w kierunku studentów, iż pochodzi z Palestyny, a powodem ataku była kwestia przynależności narodowej. “Trwają intensywne czynności mające na celu ustalenie sprawców ataku” – przekazała Prokuratura Okręgowa w Warszawie.

O całym zdarzeniu jako pierwszy poinformował brat bliźniak jednego z poszkodowanych mężczyzn za pośrednictwem Facebooka, który oskarżył… polskich świadków całego zdarzenia o bierną postawę. Tymczasem poszkodowany Izraelczyk, student prawa który do Polski przybył w ramach wymiany studenckiej, przyznał że jego opiekunowie ze Szkoły Głównej Handlowej byli “niezwykle pomocni” po całym zajściu.

Źródło: Polsat News Autor: JD
Fot.

Polecane artykuły

0 0

Młodzieżowe Igrzyska Olimpijskie przełożone z 2022 na 2026 rok

0 0

Bosak o ewentualnej koalicji z PiS: nie ma takich rozmów

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij